Gleznas no visneparastākajiem materiāliem

Viena no vissenākajām mākslām ir gleznošana, bet mūsdienās tā iegūst aizvien interesantākas un interesantākas formas. Brīžiem liekas, ka māksliniekiem jau sen ir apnicis izmantot ierastās krāsas un otas, tāpēc viņi ir sākuši izmantot visu, kas atrodas pa rokai: nevajadzīgās datoru detaļas, tauriņu spārnus, korķus, vākus un pat nederīgas naudas banknotes. Gribam jums izstāstīt par pašiem unikālākajiem materiāliem, kurus izmanto attapīgie mākslinieki, lai izveidotu savus mākslas šedevrus.

Gleznas no neparastiem materiāliem: datora detaļām

Izrādās, ka no veco, nekam nederīgo datoru detaļām var veidot unikālas gleznas. Ja jūs neticat, tad iepazīstieties ar Annas Dabrovskas, no Varšavas (Polija) darbiem. Šie darbi ir izpildīti izmantojot ne tikai veco datoru detaļas, bet arī pogas, dažādus sīkumus un pat mirušus kukaiņus.

Māksliniece atzīstas, ka viņai ļoti patīk ņemties pa vecām mantām un izmantot nevienam nevajadzīgos atkritumus, lai izveidotu kaut ko oriģinālu un skaistu. Viņa ir patstāvīga krāmu tirgus apmeklētāja. Anna saka, ka šie darbi ir daudz kas vairāk nekā tikai hobijs vai darbs, tie ļauj viņai doties uz ilūziju pasauli un aizmirst par visām problēmām.

Lai radītu šīs brīnišķīgās gleznas ir vajadzīga liela pacietība, tāpēc, ka katrs elements ir jānovieto vajadzīgajā vietā, pēc tam Anna visu izkrāso košās krāsās.

Gleznas no naudas banknotēm

Ja jums mājās nejauši ir palikušas padomju naudas banknotes un pietiekami lielā daudzumā, jūs varat tās izmantot, lai izveidotu gleznas. Tieši tādu materiālu, savām gleznām ir nolēmis izmantot mākslinieks no Minskas Igors Ariničs. Lai izveidotu vienu gleznu ir vajadzīgas aptuveni 500 – 3000 rubļu banknotes, protams, ka padomju laika.

Mākslinieka gleznām ir liels pieprasījums, vienu no tām ir iegādājies Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. Citas gleznas mūsdienās glabājas citu slavenu cilvēku kolekcijās.

Gleznas no auduma, kuras tiek veidotas ar gludekļa palīdzību

Tills ir viegls, sietiņveida materiāls, kuru parasti izmanto līgavu kleitu un plīvuru šūšanai, baletdejotāju tērpu pagatavošanai un dzīvokļu, vai māju logos, lai iekšā nelidotu dažādi kukaiņi.
Britu mākslinieks Bendžmīns Šains, izdomāja kā izmantot tillu savu unikālo gleznu radīšanai. Viņš saloka un presē audumu tā, lai izveidotos brīnumains attēls, kurš izskatās līdzīgs trīs dimensiju attēlam. Apbruņojies ar visparastāko gludekli, Šains ņem lielu auduma gabalu, pat līdz 50 metriem garu un sākt to gludināt tā, lai izveidotos zīmējums.

Mākslinieks izmanto caurspīdīgās materiāla īpašības, lai veidotu dažādus toņus un ēnas, tāpēc bieži vien, viņa gleznas, no tālienes tiek uzskatītas par fotogrāfijām. Ar zīmuļu un krāsu palīdzību var izveidot trīs dimensiju ilūziju, bet ar tilla palīdzību portretam var piešķirt daudz lielāku dziļumu.

Gleznas no tauriņu spārniem

Vadims Zarickis kādreiz ir bijis milicijas oficieris un kukaiņu pētnieks, bet tagad viņš ir mākslinieks un ir nolēmis darināt savas gleznas no neparasta materiāla – tauriņu spārniem. Tādā veidā viņš zīmē ainavas, scēnas no ikdienas dzīves un slavenību portretus.

Ja jūs gribat apvainot Vadimu necilvēcīgā rīcībā pret tauriņiem, jums nekas nesanāks, tāpēc, ka viņš izmanto tikai mirušu tauriņu spārnus, kurus viņš atrod netālu no savas dzimtās pilsētas Ļipeckas. Mums visiem ir zināms, ka tauriņu mūžs ir ļoti īss, tā ka māksliniekiem atliek tikai savākt tauriņu dzīves cikla beigās atstāto rotu. Materiālus viņam piegādā arī kolekcionāri. Ja tauriņu spārni ir bojāti vai daļēji zaudējuši krāsu, kolekcionāriem tie vairs nesastāda nekādu vērtību, viņi tos izmet, bet mākslinieks ir sarunājis, lai kolekcionāri tos atdod viņam. Pēdējo gadu laikā Vadims ir izveidojis vairāk nekā simts, visdažādāko izmēru un visdažādāko tēmu, gleznu. Vienas gleznas veidošanai kādreiz ir vajadzīgas vairākas nedēļas, bet kādreiz vairāki mēneši.

Zarickis tauriņu spārnus ir vācis jau kopš bērnības, bet tikai pēc tam, kad aizgāja pensijā, pilnībā veltīja sevi savam vaļas priekam – mākslai. Neskatoties uz to, ka tauriņu spārni pasaulē jau tiek lietoti gleznu veidošanai, Vadima Zaricka gleznas atšķiras ar īpašu meistarību.

“Tauriņi dzīvo tikai dažas nedēļas, bet šie darbi priecēs cilvēkus ilgus gadus, ļaujot cilvēkiem apbrīnot šīs skaistās radības”, – tā teica Zarisckis.