Visinteresantākās mozaīkas pasaulē, kas radītas no visparastākajiem, mums pieejamajiem materiāliem.

Mozaīku veidošanas māksla ir sena kā pati pasaule, tā ir neskaitāmus gadu tūkstošus veca. Raksta, ka vēl senajā Šumerā, aptuveni sešdesmit gadsimtus atpakaļ, talantīgie cilvēki bija iemācījušies apdarināt prestižākās ēkas ar māla nūjiņām, kurām bija koniska forma. Vēlāk mākslas darbinieki iemācījās veidot šedevrus no akmens un stikla, keramiskajām platēm un dažādām pērlītēm. Datoru laikmetā mozaīka ir ieguvusi savu nišu, pacietīgie ilustratori no atsevišķiem, krāsainiem ķieģelīšiem veido pievilcīgus darbus, kuri tiek arī pārdoti. Bet cilvēki, kuri savas dvēseles nav pārdevuši internetam, turpina strādāt ar fiziski sataustāmiem materiāliem un neierobežojot sevi, veido mozaīkas no tradicionāliem, pieejamiem materiāliem.

Panno no bekona

Amerikāņu mākslinieks Džeisons Mesīrs un dzīvo un rada bagātajā, saulainajā Sanfrancisko pilsētā. Mīlestību pret mākslu viņa ieaudzināja vecmāmiņa, kuras visu laiku centās sev apkārt radīt skaistu vidi un tāpēc veidoja gleznas un skulptūras no visa, kas viņai tajā brīdī gadījās pa rokai. Tāpēc, viens no pirmajiem Mesīra art projektiem bija mozaīka, kura tika izveidota pupām, makaronu izstrādājumiem un daudzkrāsainiem akmentiņiem, kuri tika pielīmēti pie dēlīša. Mūsdienās, savu mākslas darbu radīšanai, mākslinieks izmanto piecu veidu līmi, mazās skavas un skrūves. Savās mozaīkās viņš parasti attēlo slavenības, piemēram,Agileras portretu viņš ir izveidojis no konfektēm.

Džeisons Mesīrs izklaidējas, kā viņam patīk, piemēram, pazīstamu, bet pārsvarā jau mirušu narkomānu portretus viņš veido no tabletēm. Kondolīzas Raisa bērnības portretu viņš ir izveidojis no rīsiem. Viena no pēdējām viņa sensācijām ir Kinoaktiera Kevina Beikona portrets, kurš tika izgatavots no astoņiem kilogramiem bekona.

Mozaīkas, kuras tiek veidotas no korķiem

Šajā darbības laukā, par vienu no izcilākajiem māksliniekiem tiek uzskatīts Skots Gundersens no Amerikas Savienotajām Valstīm. Piemēram, viņa veidotais portrets, uz kura ir attēlota Triša, bet portrets tika izveidots no 3621 vīna pudeļu korķiem, tika pārdots par lielu naudas summu.

Vēl vairāk vīna pudeļu korķu tika izmantots citas meitenes – Greisas portreta izveidošanai – 9217 korķi. Tam klāt vēl vajag pierēķināt 50 dienas, kurā tapa portrets un bet, kurām klāt nav pierēķinātas dienas, kuras tika veltītas portreta grafiskā pamata veidošanai.

Visu savu brīvo laiku, izņemot laiku kurš tiek tērēts ēšanai, gulēšanai un mākslai, Skots Gundersens velta vīna pudeļu korķu vākšanai. Bet, viņš vēl ir mākslas pasniedzējs vietējā augstskolā un studenti viņam arī palīdz vākt korķus. Zem katra korķa, kurš ietilpst gleznas sastāvā, Skots izurbj nelielu ligzdu, gala rezultātā tie ir tūkstošiem mazu caurumu, noteiktās audekla vietās.

Gleznas no kafijas pupiņām

Traks, vislabākajā vārda nozīmē, ir mākslinieks no Albānijas, Saimirs Strati, kurš ir seškārtīgs, Ginesa rekordu grāmatas rekordists. Strati vārds, šajā cilvēcības godkāres bībelē ir nokļuvis pateicoties savai lieluma mānijai. Vislielākā mozaīka no zobu tīrāmajiem kociņiem, vislielākā mozaīka no naglām, vislielākā mozaīka no skrūvēm un vislielākā mozaīka arī no korķiem.

Īpašu slavu albāņu māksliniekam atnesa pasaulē vislielākā glezna, kura tika izveidota no kafijas pupiņām. Mākslas darba nosaukums ir “Viena pasaule, viena ģimene, viena kafija”. Lai izveidotu šo gleznu, bija nepieciešams aptuveni 150 kilogramu kafijas pupiņu. Tie ir aptuveni miljons mozaīkas fragmentu, katru no tiem varēja samalt, apliet ar ūdeni un izdzert.

Pašportrets no pudeļu vāciņiem

Māksliniece no Čikāgas, Meri Ellēna Kroto, visu savu mūžu ir veltījusi cīņai ar kaut ko vai pār kaut ko. Viņai patīk radīt savus mākslas darbus no atkritumiem. Vienreiz Meri nolēma izveidot pašportretu no krāsainiem pudeļu vāciņiem. Šo materiālu mūsdienās var savākt lielos daudzumos, tas nekur tālu nav jāmeklē. Mozaīkas pašportreta izmēri ir 2 metri x 2,40 metri. Nekāda papildus krāsa netika izmantota, tikai daži vāciņi no pudelēm tika izlīdzināti un iztaisnoti.